Jeśli jest jedna rzecz, na którą zawsze możemy liczyć, to to, że Facebook będzie ciągle coś zmieniał, a najnowszy zestaw zmian dotyczy sposobu, w jaki algorytm kanału informacyjnego decyduje, jakie historie wyświetlać na górze strony kanału użytkownika. Wcześniej przeciętny użytkownik Facebooka czytał 57% artykułów w swoich kanałach informacyjnych, ale starsze treści zgubiły się, ponieważ użytkownicy nie przewinęli wystarczająco daleko, aby zobaczyć inne artykuły.

Teraz, dzięki nowemu algorytmowi, Facebook łączy starsze treści gala prime mma z nowszymi historiami, na podstawie takich rzeczy jak liczba polubień i udostępnień, liczba komentarzy otrzymanych w historii, poziom poprzedniej interakcji z danym znajomym lub stroną oraz liczba osób, które ukrywają konkretną treść.

Co to wszystko oznacza dla marketerów? Najważniejszą zmianą jest to, że czas nie jest tak ważny jak kiedyś. Znalezienie idealnego czasu na posty na Facebooku często wymagało złożonych wskaźników, które mierzyły zaangażowanie w stosunku do pory dnia i danych demograficznych, ale teraz, gdy starsze treści mają potencjał, by „wrócić do życia”, po prostu przenosimy się z powrotem na tworzenie treści, które ludzie uważają, że są interesujące i istotne.

Innymi słowy, nawet jeśli czas zaczął dzielić tron ​​​​z treścią, treść zdecydowanie wróciła do bycia jedynym królem. Jako marketer nie musisz się już tak bardzo martwić o publikowanie aktualizacji w „idealnym” czasie, a zamiast tego możesz skoncentrować swoje wysiłki na publikowaniu treści, które będą lubiane, udostępniane i komentowane tak często, że będą się pojawiać w kanałach informacyjnych tych, którzy być może nie widzieli aktualizacji po raz pierwszy. Oznacza to również, że publikowanie spamerskich aktualizacji stanie się mniej kuszące dla firm, ponieważ algorytm teraz karze aktualizacje, które ukryło zbyt wiele osób.

Nacisk tak naprawdę kładzie się na odpowiednią, interesującą treść, a jedyną rzeczą, którą można się bawić, jest charakter tej treści i być może jej format. Na przykład możesz poeksperymentować ze zdjęciami zamiast zwykłymi aktualizacjami tekstowymi, filmami lub czymkolwiek innym, co chcesz publikować, aby zobaczyć, jakie rodzaje aktualizacji działają lepiej. Czy zauważyłeś jakieś zmiany w zaangażowaniu odbiorców od czasu wejścia w życie nowego algorytmu kanału informacyjnego na Facebooku?

Categories: Business